Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Relacja z akcji "Wielkie sprzątanie brzegów Jasiołki"

Organizowana przez Koło Wędkarskie PZW "Jętka" Jedlicze akcja pn. "Wielkie sprzątanie brzegów Jasiołki" zgromadziła w sobotnie (23 marca 2019 r.) przedpołudnie 20 ochotników. Obok członków Koła, pojawili się członkowie ST "Cyba" oraz mieszkańcy Jedlicza, którzy pokazali, że troska o środowisko jest dla nich ważna.

 

 

imgp8222.jpg

 

 

Wszyscy zaopatrzeni w worki i rękawiczki, a przede wszystkim w entuzjazm, dobry humor i chęć do pracy, ruszyli brzegami Jasiołki, aby uczynić naszą rzekę piękniejszą, a tereny spacerowe i rekreacyjne przyjemne dla odwiedzających. Na wysokości tzw. ławy (pozostałości po przeprawie pieszej) przy ulicy Wierzbowej, część wolontariuszy udała się lewym brzegiem w dół rzeki w kierunku Męcinki, natomiast druga grupa skierowała się w górę Jasiołki, a potem Chlebianki, gdzie posprzątali oba jej brzegi, aż do mostu na ul. Manierskiego. 

 

 

1imgp8264.jpg

 

 

Łącznie oczyszczono teren na długości prawie 4 km. Zebrano 50 worków odpadów (każdy worek po 120 litrów!!!), wśród  których najwięcej było szklanych butelek i plastikowych opakowań, ale znalazły się również tak nietypowe znaleziska jak: umywalka, fotele i elementy tapicerki samochodowej oraz podkładki dla dziecka do auta.  


1imgp8313.jpg

 

Sprzątanie trwało dwie godziny, a po zawiązaniu ostatnich worków, Koło Jętka zorganizowało dla wszystkich wspólne pieczenie kiełbasek i pogawędki przy ognisku. Pogoda tego dnia nam dopisała i wiosenne ciepłe słońce uprzyjemniało zasłużony odpoczynek. 

 

1imgp8350.jpg

 

Jasiołka oferuje wiele urokliwych miejsc, które idealnie nadają się do spędzania wolnego czasu. Mamy nadzieję, że zorganizowana akcja przyczyni się do podniesienia świadomości ekologicznej i da dobry przykład do naśladowania. 

 

1imgp8292.jpg

 

 

W imieniu Koła Wędkarskiego PZW "Jętka" Jedlicze wszystkim uczestnikom akcji jeszcze raz SERDECZNIE DZIĘKUJEMY! 

 

AP
KB